Света архијерејска Литургија у манастиру Ловница

Тропар празника (глас 4.)

“Данас је предображење благовољења Божијег и проповед спасења човековог:
у храм Божији јавно се узводи Дјева, и Христа свима предоглашава.
Зато и ми велегласно ускликнимо: радуј се, Испуњење Творчевога Домостроја“!

На дан када наша света Црква прославља Ваведење Пресвете Владичице Богородице у Јерусалимски храм, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Ловница.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Илија Илић, парох власенички и протођакон Славољуб Милошевић.

На Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника из свих крајева, а неки од њих су путовали и више сати да би присуствовали Литургији под сводовима ловничке обитељи.

У поучној бесједи Владика Фотије је, између осталог, поучио народ ријечима: ''Часни оци, високопреподобна игуманијо, драга браћо и сестре! Знамо да је Пресвета Богородица у Јерусалиму и околини обилазила света места куда је ходио и Господ Исус Христос, сам, или са својим ученицима. Захваљујући томе, можемо слободно рећи да је Пресвета установила ходочашћа, која су, Богу хвала, до данас сачувана као обичај да посећујемо светиње наше, манастире и цркве.''

Након богослужбеног дијела, услиједила је трпеза љубави за све присутне поклонике.

Вископреподобна мати, игуманија, Јована захвалила се Његовом Преосвештенству на Архипастирској љубави коју показује према Ловничкој обитељи.

ВАВЕДЕЊЕ ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ЛОВНИЦА ИГУМАНИЈА ЈОВАНА