Архијерејска литургија у Станарима

На дан прослављања Светог Јована Милостивог, 25. новембра т.г. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Свете Петке у Станарима.
Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј-ставрофор Споменко Грујић парох у Батајници (Епархија сремска), протојереј-ставрофор Мирко Николић архијерејски намјесник добојски, јереј Раде Танацковић парох Осредачки, синђел Данило Гаврановић сабрат мананстира светог Василија Острошког у Бијељини и протођакон Славољуб Милошевић.
Овом приликом Епископ је освештао генерално обновљени храм Свете Петке.
Ми смо живи храмови Духа Светога. Освећујући себе доласком на литургију, и не само доласком него и учешћем у њој кроз свето причешће, ми освећујемо и овај храм и он нас освећује – истакао је Пресвећени Владика у својој бесједи.
Након свете литургије у Станарима, Епископ Фотије посјетио је и Спомен храм Васкрсења Христовог у изградњи.
Ово је била прва посјета новог Епископа овој парохији и уједно прво служење у добојском намјесништву.