Прослављена слава у најстаријем храму у Бијељини

Најстарији храм у Бијељини прославио је 16. новембра 2018. своју храмовну славу Пренос моштију Светог великомученика Георгија - Ђурђиц.

У присуству великог броја вјерника и уз појање црквеног хора Свети Ђорђе, Свету aрхијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење протојереја-ставрофора Миодрага Гаврића, Драган Пејчића, Горана Ненића, протонамјесника Радише Јокића, протођакона Богдана Стјепановића и ђакона Дарка Алексића.

Владика је честитао славу свештеницима храма и свим парохијанима пригодном бесједом о Светом Ђорђу као примјеру хришћанског живота.

На Светој Литургији је преломљен славски колач са кумовима славе г. Миланом Томићем и  Божаном Цимеша, а званице и вјерници су угошћени за славском трпезом коју су за ову прилику припремили кумови.

Истога дана, своју славу прославио је и црквени хор Свети Георгије, који постоји и дјелује при овоме храму већ девет година и броји преко 50 чланова.

ПРЕНОС МОШТИЈУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА ЂУРЂИЦ СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА БИЈЕЉИНА