Света архијерејска Литургија и рукоположење у Шамцу

У четвртак 8. новембра, на дан Светог великомученика Димитрија, храм у Шамцу, Општина Шамац, те Борачка организација Шамац прославили су своју крсну славу.

Славље је почело светом архијерејском Литургијом коју је служио Његово Преосвештенство Епископ  зворничко-тузлански господин Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора др Милоша Весина, пароха у Јужном Чикагу, протојереја-ставрофора Јове Лакића и Миодрага Стевановића, јереја Небојше Товирца и протођакона Славољуба Милошевића.

У току Литургије Епископ Фотије рукоположио је у чин ђакона дипломораног теолога Љубомира Босића.

Након Литургије Преосвећени Епископ је освештао чесму у дворишту храма.

Славље је настављено уз трпезу љубави у хотелу Плажа у Шамцу.

Иначе у оквиру прослављања дана Светог Димитрија у Шамцу је 7. новембра протојереј-ставрофор др Милош Весин одржао предавање у пуној сали Шамачког биоскопа. Присутни на предавању имали су посебну духовну радост и ријетку част да чују предивно предавање оца Милоша које је код свих изазвало јаке емоције.

Ђакон Љубомир Босић

ПРЕДАВАЊЕ МИЛОШ ВЕСИН ШАМАЦ РУКОПОЛОЖЕЊЕ СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ДИМИТРИЈЕ