Света архијерејска Литургија у манастиру у Доњој Бишњи

У недјељу 22. по Духовима, 28. октобра 2018. године, а поводом крсне славе, игумана манастира Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи, архимандрита Симеона и јеромонаха Авакума, Светог апостола Луке, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију уз саслужење; архимандрита Симеона (Обреновић), протојереја: Зорана Станића, Јована Максимовића, јереја: Синише Максимовића, Небојше Товирца, Стаменка Станковића,  протођакона Славољуба Милошевића, као и вјерног народа из Дервенте и околине.

Након свете Литургије Епископ Фотије се  обратио вјерном народу пригодном бесједом на јеванђелску Причу о богаташу и Лазару. Преосвећени владика је истакао да из ове приче можемо много да научимо како не би постали робови земаљском богатству. Земаљска добра су затрпала богаташа и он је једноставно постао слуга тих земаљских добара. Земаљска добра врло често постају тиранином над човјеком. Не дају му да се мрдне, не дају му да се бави собом, да мисли о својој души и о спасењу своје душе.

Преосвећени Владика је, такође, поучио вјерни народ да се света Литургија приноси, не само за личне потребе већ и за свеопште Васељенске потребе читавог Космоса. Владика је истакао да га посебно радује што се данас већина присутних причестила, што значи да је ово једна литургијски жива црквена заједница.

Данијел Радановић

КРСНА СЛАВА СВЕТИ АПОСТОЛ ЛУКА МАНАСТИР БИШЊА ИГУМАН СИМЕОН