Велика Сочаница: Слава храма у Централном гробљу

На празник  спомена Рођења Пресвете Богомајке, те предивне зоре која јавља сунце, свету Литургију у истоименом храму у Централном гробљу у Великој Сочаници одслужио је протојереј- ставрофор Славољуб Тривић.

Светој Литургији је присуствовао велики број вјерника као и ктитора храма  Милорад Новаковић.

Сабрали смо се, у славу Божју, да се Богу помолимо на овај дан када се нарочита милост Божја, Божја благодат и Божја свјетлост излива на ову светињу и на све оне који у њу долазе, на дан Рођења Пресвете Богородице, јер Њеним молитвама нас Божја љубав грије и сабира са разних крајева и то је оно што нам треба – да се овдје саберемо, да се Богу помолимо, да се са Христом сјединимо, да се Небеског хљеба нахранимо, своје душе и срца оплеменимо и обновимо и утврдимо наше заједништво – поручио је прота Славољуб у својој бесједи.

На крају бесjеде прота Славољуб, честитајући славу присутном народу  као и ктиторима храма, пожелио је да се и следећих година окупљамо овдје на светој Литургији у још већем броју.

По завршетку Литургије освећен је славски колач и кољиво. Обављен је помен парастос на гробним мјестима оца и сина Марка и Младена Новаковића и на послетку сви присутни су приступили трпези љубави коју су припремили ктитори светог храма.

протојереј- ставрофор Славољуб  Тривић