Доња Слатина: Света Архијерејска Литургија и рукоположење

На празник Светог мученика Лупа евхаристијским сабрањем, у истоименом храму, у Доњој Слатини началствовао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански г.  Фотије.

У току Литургије Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намјесник модричко- градачачки протојереј- ставрофор Јово Лакић, протојереј- ставрофор Зоран Илић, протојереј Лука Петровић, протонамјесник Ненад Тојић и протођакон Славољуб Милошевић.

У току Литургије Преосвећени Епископ Фотије рукоположио је, дипломираног теолога  Мирослава Драшка из Шамца, у свештени чин ђакона.

''Сећајући се послушања Светог мученика Лупа према Светом Димитрију Солунском, сећамо се да је некад тако било и у нашим породицама. Млађи су слушали старије. У кући је постојао исти благословени поредак као у Цркви. Надамо се да ће та небеска харомонија, да влада и у нашем друштву'' – истакао је Епископ Фотије у својој бесједи.

После Литургије и трократног опхода  Преосвећени г. Епископ одслужио је парастос, палим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, код споменика у порти храма.

Кум славе  Бранислав Станишић припремио је трпезу љубави за све присутне. Све је било достојанствено како и доликује.

Надлежни свештеник уручио је Његовом Преосвештенству Крст у дуборезу као знак захвалности поводом канонске посјете.

надлежни свештеник
јереј Драган Павловић