ПАРОХИЈА МЛАДИКОВИНСКА: Светињама у походе

Благодаћу Божјом и благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија вјерници парохије младиковинске са својим свештеником су 25. и 26. август текуће године провели у молитвеном обиласку светиња Црне Горе и Херцеговине.

Обилазак светиња почео је обиласком манастира Пива, гдје су се поклоници упознали са богатом и умногоме јединственом историјом ове светиње. Након тога услиједио је одлазак у манастир Острог и ноћење у истом, да би се сутрадан присуствовало Светој Литургији, на којој је већина поклоника узела учешћа у Светој тајни Причешћа.

Посебан утисак на поклонике оставила је посјета Пребиловцима, гдје су се поклонили моштима пребиловачких мученика и упознали са историјом страдања и васкрсења овога мјеста.

Након свега, физички уморни, али са великом радошћу у срцима и оснажени у вјери поклоници су кренули пут свога села, благодарећи Богу за све.

јереј Немања Продић