У Бијељини одржано савјетовање за вјероучитеље

У организацији Катихетског одбора Републике Српске и Епархије зворничко-тузланске, у Епархијском културном центру у Бијељини 23.08.2018. године, одржано је савјетовање за вјероучитеље православне вјеронауке са подручја Епархије зворничко-тузланске.

Савјетовању су, поред координаторā за вјерску наставу, присуствовали сви вјероучитељи које је  поздравио Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

На дневном реду савјетовања нашле су се теме које се тичу припреме вјероучитеља за наставу, са нагласком на наставу вјеронауке у средњим школама коју ће ђаци имати могућност да похађају од школске 2018/2019. године у Републици Српској.

1. Мултимедијална настава у православној вјеронауци,
            протојереј-ставрофор проф. др Дарко Ђого;

2. Извођење наставе православне вјеронауке засноване на очекиваним исходима,
           презвитер Синиша Шаренац, координатор за вјерску наставу Епархије зворничко-                             тузланске;

3. Вјеронаука и Црква,

протојереј-ставрофор Радивоје Круљ, вјероучитељ у Мостару;