Литија поводом славе града Зворника (ВИДЕО)

У свим зворничким храмовима на празник Свете преподобномученице Петке Параскеве - Трнове Петке, заштитнице града Зворника, служене су Свете Литургије.

Молитвено прослављање настављено је служењем вечерњег богослужења, након чега је услиједила свечана Литија градским улицама, од храма Светог Јована Крститеља до платоа ''Касина''.

Град Зворник имао је велику част јер је овогодишњу градску Литију предводио Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански Господин Фотије са свештенством и великим бројем зворничких вјерника.

Као добри хришћани и домаћини, икону и црквене барјаке су носили градоначелник г. Зоран Стевановић, замјеник градоначелника г. Бојан Ивановић, градски одборници, велики приложници храма, истакнути грађани и други представници локалне управе.

Славски колач преломили су Преосвећени Владика Фотије и градоначелник Зоран Стевановић у присуству више свештенослужитеља, многобројних представника политичког и културног живота града Зворник и великог броја вјерног народа.

Након ломљења славског колача, Преосвећени Владика пригодном бесједом обратио се присутнима и честитао крсну славу градоначелнику и свим житељима града Зворника.

Прослава је настављена културно-умјетничким програмом испред ''Касине'', а затим трпезом љубави у новој црквеној сали код храма Светог Јована Крститеља.

протонамјесник Милош Зекановић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ЛИТИЈА ЗВОРНИК ГРАДОНАЧЕЛНИК ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ