Епископ обишао радове на цркви у Поповом Пољу

На дан успомене на Свештеномученика Јевсевија, 05. јула 2018.године, мало село Попово Поље на територији Брчко дистрикта, а које је у склопу парохије ражљевачке, посјетио је Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије.

Разлог посјете је обилазак радова на изградњи необичног и веома лијепог храма, посвећеног Светом архангелу Гаврилу, који се гради у овом селу.

Поред надлежног свештеника оца Драгана Јездића, драгог госта дочекали су председник МЗ Попово Поље Г. Вајо Ђокић, иначе велики трудбеник око изградње овога храма, као и представници извођача радова.

Након похвалних ријечи око самог изгледа храма и велелепног звоника, као и напретка радова на храму, Епископ је дао неколико препорука око будућих радова, али и у вези са припремом за освећење звона и крстова за овај храм, које ће лично Епископ освјештати на дан храмовне славе Светог архангела Гаврила 26. јула текуће године.

Радујући се поновном сусрету испратили смо Г. Епископа, а вјерни народ позивамо на свечаност поводом крсне славе нашег храма и освећења звона и крстова за овај храм, 26.јула 2018.године у поподневним часовима.

Надлежни свештеник
Протојереј Драган Јездић