Архијерејска Литургија и рукоположење у Цапардама (ВИДЕО)

У недељу 7. по Духовима, на дан кад Црква прославља Појаву Часног Крста у Јерусалиму, Свету Архијерејску Литургију у храму Свете великомученице Марине у Цапардама служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије.

Преосвећеном Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Стево Јовић, архијерејски намјесник тузлански и протојереј Славен Вукомановић парох шабачки, те протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Синиша Пајкановић.

У току Литургије Преосвећени Владика Фотије извршио је и Свету Тајну Свештенства, рукоположивши достојног ђакона Синишу Пајкановића у чин свештеника.

''Желим оцу Синиши да својим животом буде углед стаду. Како он живи, да тако може да живи и његова паства''- рекао је Епископ Фотије.

По завршетку Евхаристијског сабрања Владика и вјерни народ упутили су се на оближње брдо Рудник гдје су вјерни људи села Вилчевићи као и околних засеока подигли Часни и Животворни Крст на молитвишту, који је овом приликом преосвећени Владика осветио уз саслужење више свештеника.

Крст је израђен од бетона и метала висок је 10,5 метара.

У наставку је услиједила трпеза љубави током које су подјељене захвалнице најзаслужнијим приложницима и добротворима а потом и народно весеље.

свештеник Драган Негић

ЦАПАРДЕ РУКОПОЛОЖЕЊЕ ОСВЕЋЕЊЕ