Васкршњи пријем у касарни ''Војвода Степа Степановић'' у Бијељини

Православни хришћани, припадници 3. пешадијског батаљона / 5. пбр ОС БиХ, 12. априла 2018. године, у Касарни „Војвода Степа Степановић“ у Бијељини, прославили су највећи хришћански празник Васкрсење Господа Исуса Христа – ВАСКРС.

Тим поводом, Свету Архијерејску Литургију у Спомен-храму Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских служио је Епископ бихаћко-петровачки и православни војни епископ у МО и ОС БиХ Г. Сергије уз саслужење бригадног свештеника Ивана Савиновића, проте Митра Млађеновића, протођакона Богдана Стјепановића, проте Радише Јокића и батаљонског свештеника Васе Поповића.

Епископ Сергије освештао је васкршња јаја и са благословом поделио их окупљенима.

Након свете Литургије, обележавање највећег хришћанских празника настављено је уз заједничку трпезу у згради Команде 3. пешадијског батаљона. На овој свечаности поред домаћина присуствовали су и гости: командант 3. пешадијског (РЕПУБЛИКА СРПСКА) пука, припадници 5. пбр са војне локације „Дубраве“ код Тузле и велики број угледних грађана из јавног живота Семберије, Мајевице и Подриња.