Брчко (Српска Варош): Савиндан

Први српски архиепископ и просветитељ Свети Сава свечано је прослављен у Брчком. Свету Литургију служили су свештеници храма Успења Пресвете Богородице у Српској Вароши. Након заамвоне молитве обављен је чин благосиљања и резања славског колача. Уз велики број дјечице и парохијана, и чланови СПКД ''Просвјета'' из Брчког прославили су свога заштитника и патрона. Кум славе био је господин Драган Лазовић из Брчког, а за идућу годину изабрана је кума Милијана Драшкић супруга свештеника Небојше Драшкића.  Након завршетка литургије у светосавско-парохијском дому приређена је приредба коју су извели наши најмлађи парохијани. Ученике основних школа припремали су њихови вјероучитељи.  Свим учесницима подијељени су пригодни поклони које је даривао брчански градоначелник господин Синиша Милић.

Unknown Object