Јања: Прослава школске славе Светог Саве

Као и сваке године, Свети Сава прослављен је свечано и побожно у Јањи.  На дан празника, свету Литургију у храму Светог пророка Илије су служили : протојереј-ставрофор Драган Пејчић и јереј Дражен Шљокић.

Након свете Литургије, резања славског колача и ученичких рецитација, ученици Основне школе „Меша Селимовић“ су отпјевали химну Светом Сави, а затим су подјељени светосавски пакетићи за велики број присутне дјеце.

У холу централне школе „Меша Селимовић“ Јања, ученици су приремили представу о животу Светогa Саве на којoj су показали велики глумачки потенцијал. Прије свечане вечере гости су имали прилику да уживају и у наступу СКУД  ''Ново Насеље Јања''.

Свечаним чином резања славског колача, и пригодним програмом, прослава је настављена у свим подручним одјељењима школе : Чардачине, Модран, Ченгић и Ново Насеље.

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ВЈЕРОНАУКА ЈАЊА