Богојављење у Дервенти

На данашњи свијетли празник Богојављења, служена је Света Литургија у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти. Литургију је служио протонамјесник Илија Јовић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Каиновића, јереја Александра Милашиновића и ђакона Перице Станојевића.
Након Свете Литургије кренула је свечана Литија улицама нашег града од Саборног храма Успења Пресвете Богородице до "Старог моста" на коме се 24. годину за редом обавља освећење Богојављенске воде, а 16 година пливање за Часни Крст.
Ове године, до Часног Крста први је допливао Зоран Видовић из Горњег Детлака. За све пливаче су спремљени дарови које су у име Црквене општине Дервента уручили протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић и господин Станоје Симић који 15 година носи Часни Крст на празник Богојављења и који припрема дарове за пливаче.