Бадњи дан и празник Оци прослављени у парохији сочаничкој

„Јер вам се данас роди Спас, који je Христос Господ, у граду Давидову" (Лк2,11).

На Бадњи дан, односно празник Оци свету Литургију у храму Светог Вазнесења Господњег у Великој Сочаници служио је надрежни свештеник протојереј- ставрофор Славољуб И. Тривић. Светој Литургији присуствовао је велики број вјерника, који се овога дана и причестио часним и пресветом Тијелом и Крвљу Господа Исуса Христа.

Вечерња молитва и централно налагање Бадњака обављено је у сједишту парохије у Великој Сочаници при храму Светог Вазнесења Господњег, након тога у храму Пресвете Тројице у Мишинцима те у храму Светог Великомученика Прокопија у Малој Сочаници. Вечерњем богослужењу, у духовном торжеству, пристувовао је велики број вјерника, а у наставку је, покрај сваког храма, благосиљан и наложен бадњак. Након Вечерњег богослужења вјерници су помазани уљем са гроба Свете Петке.

Вјерни народ, који се ове године сабрао у својим светим храмовима да обиљежи и прослави Христово рођење послужен је куваним вином у портама храмова, а поред овога организована је и традиционална манифестација провожења Бадњака кроз  кроз сва три села и доношење пред храм.

Празничну радост уљепшала је духовна и изворна музика, а најмањи су се радовали пригодном ватромету, као и традиционалном „пијукању“ и прикупљању бонбона.

Протојереј – ставрофор Славољуб Тривић