Сабор Пресвете Богородице прослављен архијерејском Литургијом у Тузли (ФОТО-ВИДЕО)

Други дан Божића, који је посвећен Сабору Пресвете Богородице, у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Тузли свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслуживање архијерејског намјесника тузланског и свештенства из тузланског и других намјесништава.

Велики број вјерника који је испунио Катедрални храм, приступио је светој тајни евхаристије,  сједињујући се са Господом и Спаситељем нашим Исусом Христом. Епископ Фотије честитао је празнике Божић и Сабор Пресвете Богородице  и говорио о значају празника.

ПРИЛОГ РТРС-а погледајте овдје

Епископ Фотије је, уз остало, нагласио да је Божић прилика да се укаже на нужност градње мостова међу људима, али и на важност суживота и међусобног разумијевања.

У Епископској резиденцији припремљен је традиционални Божићни пријем за представнике јавног, културног и вјерског живота у граду Тузли. Епископ Фотије захвалио се свима који су данас присуствовали светој Литургији и божићном пријему као и онима који су честитали овај велики хришћански празник.

САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ТУЗЛА