БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКОГ


По благослову Његовог Високопреосвештенства Митрополита зворничко-тузланског г. Фотија, у петак пете седмице Часног поста, 27. марта 2026. године, одржано је годишње сабрање, исповијест и радни састанак свештенства и монаштва Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског.

Сабрање је одржано у парохији трновској, у филијалном храму Свете великомученице Марине у Горњој Трнови.

Светом литургијом пређеосвећених дарова началствовао је протојереј-ставрофор Милан Топић, а саслуживали су протојереј Сретен Мићић и ђакон Дражен Пантић.

Свету тајну исповијести обавио је духовник, протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, након чега су се свештеници и вјерни народ причестили Светим тајнама Христовим.

Парох сувопољски, протојереј Сретен Мићић, поучио је присутне нагласивши важност поста и молитве у изградњи духовног живота сваког хришћанина.

По завршетку богослужења, у црквеној сали је одржан радни састанак којим је предсједавао архијерејски намјесник, протојереј-ставрофор Александар Тешић. Током састанка поднијети су извјештаји Епархијског пензионог фонда и Фонда солидарности, те су пренијета важна упутства и благослови Његовог Високопреосвештенства Митрополита зворничко-тузланског г. Фотија.

Братско сабрање је завршено уз пригодну трпезу љубави, коју је с великом пажњом припремио домаћин, протојереј Ведран Бардак.

 

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО УГЉЕВИЧКО ТРНОВА