ИГУМАН АРСЕНИЈЕ ОДРЖАО ДУХОВНУ ТРИБИНУ У БРЧКОМ

Благословом Његовог Преосвештенства Г. Фотија, у склопу пројекта „Духовна трибина Патријарх српски Павле“, у Културно административном центру Црквене општине Брчко, 26. децембра, високопреподобни игуман Арсеније (Јовановић), игуман манастира Рибница, Епархија ваљевска, одржао је духовно предавање на теме „О себељубљу, другољубљу и богољубљу“.

Сала КАЦ-а је била премала да прими све вјернике који су дошли да се кроз бесједу оца Арсенија напоје Извором воде живе, Христом Господом.

Својим предивним појањем, ово вече увеличали су и чланови византијских хорова „Света Анастасија Српска“ и „Свети Роман Мелод“ који дјелују и раде при саборном храму Успенија Пресвете Богородице у Брчком.

На крају вечери најављено је и следеће предавање, које ће одржати високопречасни протојереј-ставрофор Војислав Билбија познат као духовник и исповједник хашких оптуженика. Отац Војо је и врстан иконописац, појац, гуслар, а нарочито је познат по томе што је израдио ћивот Светог Симеона Мироточивог који се налази  у манастиру Хиландару те ћивот свете Анастасије Српске који се налази у манастиру Студеница.

ПРЕДАВАЊЕ ИГУМАН АРСЕНИЈЕ ЈОВАНОВИЋ БРЧКО ХОР