ИК „СИНАЈ” НА САЈМУ КЊИГА У БЕОГРАДУ (ВИДЕО)

Фото: Љубомир Самарџић
ИК „Синај“ Епархије зворничко-тузланске је своја издања понудила посетиоцима Сајма књига у Београду - на штанду СПЦ, у хали 1.

У четвртак, 27. октобра 2022. године, овај штанд су посетили јереј Велисав Мишура из Добротворне организације „Тројеручица“ Епархије зворничко-тузланске, протојереј-ставрофор Љубомир Самарџић и протођакон Бојан Чечар, главни и одговорни уредник ИК „Синај“, који је том приликом за Радио „Слово љубве“ изјавио:

"Драго нам је што смо се појавили по први пут на овом Сајму. Постојимо тек 5 година, али смо врло амбициозна издавачка кућа. Имамо жељу да нашим издањима, кроз часописе које издајемо, а има их 3: „Боготражитељ“ – часопис за средњу школу, „Православни основац“ часопис за основну школу и епархијски главни часопис „Животворни источник“, који је предвиђен за дијељење по црквама, а и кроз остала издања наше издавачке куће – књиге, брошуре, пјесме, теолошка дјела, литературу осталу – покушамо у овим тешким и смутним временима, која заиста постављају велика питања готово на свакодневној бази, да покушамо кроз то наше издаваштво да помогнемо нашим читаоцима, нашим вјерницима, нашој драгој браћи и сестрама да покушају да пронађу пут до Бога", рекао је протођакон Бојан и додао:

''Покушавамо да људе који лутају, људе који су ван и за оне који су већ у Цркви, а који се суочавају са искушењима и изазовима новог времена и простора, да сви они кроз наше књиге и одласком на богослужења и продубљујући схватања своје вјере – да заиста осете да је црква њихов дом“.

За претходних 5 година, колико постоји ИК „Синај“, изашле су 54 књиге, од којих се 23 налази на штанду Српске Правсолавне Цркве, у хали 1 Београдског сајма. Ове књиге су изузетно тражене, нарочито – три књиге о. Серафима Роуза „Душа после смрти“, „Православље и религија будућности“, „Нихилизам – коријен револуције модерног доба“.

Сања Пановић, Радио "Слово љубве"

Фото: Љубомир Самарџић

Аудио запис - Протођакон Бојан Чечар