ХОР ИЗ ДОБОЈА НАЈБОЉИ НА ''МОКРАЊЧЕВИМ ДАНИМА'' У НЕГОТИНУ

Српско црквено пјевачко друштво „Богољубље“ које дјелује при Саборном-спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, освојило је златну плакету за најбоље извођење дјела Стевана Стојановића Мокрањца на манифестацији 56. „ Мокрањчеви дани“ у Неготину.

Фестивал је трајао од 9. до 11. септембра а у натпјевавање хорова ушла су, од великог броја пријављених, четири хора међу којима и СЦПД „Богољубље“ из Добоја.

Сви хорови су били академски и састављени од школованих музичара. Једини црквени хор је био хор ''Богољубље'' који је у ствари аматерски хор.

Међутим, под диригентском палицом Љубице Тимановић, хор ''Богољубље'' је са композицијом „Иже херувими“ показао заиста висок ниво квалитета и освојио плакету и медаљу за најбоље извођење Мокрањчеве композиције.

Овогодишњи селектор је била музиколог Соња Маринковић, која је била у саставу жирија, заједно са диригентом Катарином Станковић и композитором Александром Вребаловом.

Духовник СЦПД „Богољубље“
протојереј-ставрофор Душко Недић