ВАСКРС У МОДРИЧИ

Празник над празницима, свијетло Христово Васкрсење, свечано је прослављен у модричком храму Успења Пресвете Богородице.

Поноћну Литургију служио је протојереј Стаменко Станковић уз саслужење протојереја Бранка Цвјетковића и ђакона Александра Стевановића.

Више стотина вјерника, међу њима много младих и дјеце, учестовало је на Литургијском слављу овог великог Празника, а што је најважније, већина се сјединила са Христом примивши Тијело и Крв Његову.

Након прочитане посланице и отпуста сви су добили по једно васкршње јаје, а слављење празника је настављено у сали Светосавског дома у којем је уприличено послужење за наше вјернике.

У предвечерје у 18.00 сати је служено Пасхално вечерње богослужење након којег је одржана мала туцијада, а најјаче јаје насумично узето из корпе, овога пута имао је млади новосађанин Глигорије Братић, фудбалер модричког клуба, који је на дар добио икону Исуса Христа и Псалтир.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!