РЕКТОР КАРЛОВАЧКЕ БОГОСЛОВИЈЕ ОДРЖАО ДУХОВНУ ТРИБИНУ У УГЉЕВИКУ

У четвртак 23. децембра са благословом Преосвећеног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија,а у организацији црквене општине Угљевик, Светосавске омладинске заједнице Угљевик и Кола српских сестара Света Марија Магдалина из Угљевика, у ЈУ Центар за културу ''Филип Вишњић'' одржано је предавање на тему Породица, брак и рађање у хришћанству.

Предавање је одржао високопречасни протојереј-ставрофор мр Јован Милановић, ректор богословије “Светог Арсенија” у Сремским Карловцима.

Кроз ово излагање високопречасни прото Јован је вјерном народу Угљевика и оближњих парохија указао, између осталог, на значај Свете тајне брака и благословене заједнице мушкарца и жене из које се рађа породица, која је по ријечима светих отаца Црква у малом.

Ово веома корисно духовно вече изазвало је велику заинтересованост вјерујућег народа угљевичких, али и околних парохија.

Ђакон Немања Марковић

ПРЕДАВАЊЕ ЈОВАН МИЛАНОВИЋ БОГОСЛОВИЈА УГЉЕВИК