ОКУПЉАЊЕМ У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ ОБИЉЕЖЕН НАЦИОНАЛНИ ПРАЗНИК

У угљевичком Храму Свете Петке Параскеве јуче је, окупљањем за представнике локалне власти и парламента, архијерејско намјесништво угљевичко-јањско обиљежило Дан српског јединства, слободе и националне заставе под благословом Његовог преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија.

Фото: Младен Василић
Архијерејски намјесник протојереј Александар Тешић честитао је национални празник и пожелио да овај дан буде Богом благословен и да се слави у добру, здрављу, миру и љубави.

"Заједнички празник свих Срба слави се на 103. годину од пробоја Солунског фронта јунака чијим се родољубљем, јунаштвом и жртвом и данас напајају покољења", рекао је свештеник Тешић у бесједи и навео да је српски народ у Првом свјетском рату доживио страховита страдања у којем је погинула свака друга мушка глава.

Он је додао да су преци доживјели мучеништво и голготу, али их је све заједно гријала љубав према отаџбини и огњишту и да су у ријечима огњиште и отаџбина биле саткане све њихове жеље, зебње, радости и бриге.

Тешић је поручио да се и вијек касније српски народ треба угледати на њихову непоколебљиву вјеру у Бога и љубав према отаџбини.

"У очувању наших националних интереса потребни су нам и савезници, као што су их и они тада имали, као и стручни и компетентни људи на свим кључним позицијама”, рекао је Тешић, а као најважније је истакао бригу о породици и потомству, биолошком опстанку српског народа.

Предсједник Скупштине општине Угљевик Ђоко Симић изразио је задовољство окупљањем на Дан српског јединства у овој подмајевичкој општини, а предсједник општинске Борачке организације Јован Маринковић је рекао да некадашњи борци Војске Републике Српске подржавају све битне датуме који свједоче о подвизима српског народа, родољубљу и слободи.

Текст: Младен Василић

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА УГЉЕВИК