ДОБОЈ: ЛИТУРГИЈСКО СЛАВЉЕ НА ПРАЗНИК РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ - БОЖИЋ (ВИДЕО)

Празник Рођења Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа свечано и торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

У навечерје празника на Бадњe вече служено је празнично вечерње богослужење које су богослужили су протојереј-ставрофор Мирко Николић и ђакон Владо Мојевић.

Јеванђелску поруку мира и љубави сабраном вјерном народу упутио је отац Мирко, говорећи о Спаситељском значају  Оваплоћења Богомладенца Исуса Христа за људски род. Након вечерњег богослужења извршен је опход око светог храма, а затим је свештенство овог храма освештало Бадњак који наложен како то обичаји налажу.

У Петропавловском храму у Добоју на Божић ујутро служена је Света Божанствена Литургија. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење умировљених свештеника протојереја-ставрофора Предрага Поповића и Радована Грујића ђакона Владе Мојевића.

И ако је ове године специфична ситуација због вируса короне, ипак мноштво вјерног народа сабрало се у храму на ово Божићно јутро како би литургијски прославили Рођење Богомладенца Господа Исуса Христа. Велики број благочестивог народа сабраних на Светој Литургији приступило је Чаши живота сјединивши се са Оваплоћеним Господом Исусом Христом као круном вишенедељног Божићног поста.

Божићну Посланицу Светог Архијерејског Синода упућену вјерној пастви прочитао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић.

МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БАДЊИ ДАН БАДЊЕ ВЕЧЕ ДОБОЈ