ТЕСЛИЋ: МОЛЕБАН БЛАГОДАРЕЊА ПОВОДОМ ДЕСЕТОГОДИШЊИЦЕ ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА

„Како су величанствена дела Твоја, Господе!
Све си премудрошћу створио…“ (Пс 103:24).

У суботу 26. септембра т.г. у храму Пресвете Тројице служено је велико вечерње, а након тога молебан благодарења Господу, поводом десетогодишњице од освећења храма.

Вечерње и молебан су служили пензионисани свештеници, протојереји-ставрофори Саво Кнежевић и Боро Шањић, уз саслужење свештеника теслићког намјесништва.

Након молитве, уследио је пригодни програм, који је за циљ имао да вјернике подсјети на најважније догађаје из живота храма: вријеме пред градњу, освећење темеља, градњу храма кроз етапе и освећење храма.

Живот храма је живот свакога од нас, јер смо градећи храм градили себе, своје претке предали неазабораву, а потомцима оставили непропадљиво наслијеђе.

Својим гласовима, чланице  Етно групе „Дар“ из Бања Луке, учиниле су да се сви заједно зарадујемо у Господу.

Сјећајући се крста и жртве свих оних који су заједно истрајали на тринаестогодишњем путу градње, Управа храма се свима захвалила, а онима који су уснули у Васкрслом Христу, постхумно су додјељене споменице за допринос у градњи храма: протојереју-ставрофору Цвики Ђукићу, Миловану Мркоњићу, Богољубу Мишићу и Стојану Пуљићу. Њима, које је Господ овјенчао вјенцем правде као праведни судија, и на небу им припремио престо Свој (Пс. 102:18) заблагодарено је поруком: Добар рат ратовасте, трку свршисте, вјеру одржасте ( упор. 2. Тим. 4:7 ).

Нама, који смо  још увијек у долини живота као трава, а дани наши као цвијет пољски и док још увијек познајемо мјесто своје ( Пс. 102:15), остаје да добар рат ратујемо, трку свршимо и вјеру одржимо!

Ђакон Александар Митровић

МОЛЕБАН ТЕСЛИЋ ДАНИ