СЛАВА ХРАМА У ГЛАВИЧИЦАМА

И ове године Господње, храмовна слава у парохији главичичкој, Рођење Пресвете Богородице, је прослављена молитвено и свечано у оквирима тренутне епидемиолошке ситуације ситуације.

Прослава храмовне славе је почела уочи самог празника служењем парастоса палим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата код споменика у Јоховцу - Рухотина.Након тога је служено вечерње у храму у Главичицама.

На дан славе служена је света Литургија са литијом око храма, ломљењем славског колача са кумом славе г. Вуком Перићем из Главичица и послужењем за све присутне госте.

Литургију су служили протојереј Јован Ивановић, протонамјесник Миран Гавриловић, јереји Дражен Шљокић, Велибор Мишура, као и ђакони Младен Јовић и Зоран Недић.

За вријеме трпезе љубави уручене су захвалнице и пригодни поклони куму славе Вуку Перићу, градонаљчелнику Бијељине г. Мићи Мићићу, г. Недељку Ћорићу из Бијељине и заслужним предузећима из Главичица.

Слава је завршена у духу православне вјере,тако да је драгом Богу и Пресветој Богородици све угодно и мило било!

протонамјесник Ненад Савић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ГЛАВИЧИЦЕ МИЋО МИЋИЋ НЕДЕЉКО ЋОРИЋ