СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У ЗВОРНИКУ

На празник Рођења Пресвете Богородице (Малу Госпојину) 21. септембра 2020. године  прослављена је храмовна слава Саборног храма у Зворнику.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Видоје Лукић; архијерејски намјесник и парох зворнички, протојереј-ставрофор Радо Тешић; парох друге парохије зворничке, протојереј-ставрофор Славенко Томић; парох треће парохије зворничке као и ђакон Јован Ашћерић.

На евхаристијском и славском сабрању учествовао је велики број вјерног народа. Храм је био мали да прими све који дођоше на свету Литургију па је велики број вјерника богослужење пратио из порте. Пригодном бесједом и ријечима захвалности присутнима се обратио прото Видоје.

Послије свете Литургије услиједила је литија око храма и резање славског колача. Кум, домаћин славе, ове године је господин Бојан Јовановић, члан грађевинског одбора и замјеник градоначелника.

По завршеном богослужењу због мјера које су на снази нисмо могли организовати славски трпезу у крипти храма. Зато је кум Бојан за све присутне припремио послужење испред храма у црквеној порти. Сви присутни послужени су топлим роштиљем и пићем. Кум је то припремио са пуно љубави тако да нико није изашао из порте а да није поалужен.

Кумство за 2021. годину прихватио је Георгије (Растка) Лукића из Зворника.

протојереј-ставрофор
Видоје Лукић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ЗВОРНИК БОЈАН ЈОВАНОВИЋ