СВЕТИ ИЛИЈА: ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИЛИЦИ

У недјељу  02. августа, парохија пиличка и вјерни народ су у истинској духовној радости, молитвено прославили празник Светог пророка Илије - преславу Храма свете Петке у Пилици - Кула, којим се молитвено сјећамо дана када је на темељима истог храма одслужена прва света Литургија, 02. августа 1997. године.

Свету Литургију је служио надлежни парох, протонамјесник Дарко Б. Перић, док нам је посебну част учешћем у молитви, у овом важном дану за нашу парохију, учинио о. Љубомир Пријовић, ректор богословије у Фочи.

Надлежни свештеник је поздравио уваженог госта, присутни вјерујући народ, а посебно кумове овогодишњег славља, свима  заблагодаривши  на доласку и подсјетио их на лик светог Пророка који је у име Божије преносио вољу Божију људима, чинивши чуда у  многогријеховном и многобожном народу, а иста су била пророчанства о доласку Господа Исуса Христа Спаситеља свијета,  много вјекова касније.

По бесједи свештеника обављена је Литија око храма и пререзан славски колач са кумом славља Дарком, сином Стеве Тодоровића и његовом породицом из Горње Пилице.

Своје кумство за наредну годину предали су Стефану, сину Душана Перића из Пилице.

Након послужења славским колачем и житом (прекадњом) уследила је славска трпеза љубави за све присутне као дар кумова славља.

У име Црквене општине и парохије пиличке кумовима су уручени скромни поклони као знак захвалности за сву помоћ и љубав коју су указали овом приликом нашој Цркви,такође и Милораду Јекићу из Роћевића који је помогао ово наше сабрање, са жељом да се и следеће године сложни и умножени састанемо на истом светом мјесту, а све ради нашег обожења и спасења.

Овом приликом свима благодаримо на молитвеном учешћу у слављу и помоћи око организације, са молитвом да им свима Господ исто упише у добро дјело и узврати истинским добрима земље и неба.

привремени парох пилички
протонамјесник Дарко Б. Перић