СЛАВА ХРАМА У БАРАМА КОД ПИЛИЦЕ

У недјељу, 28. јула парохија у Пилици свечано је обиљежила славу филијалног храма у Барама, Свету великомученицу Недјељу.

Свету Литургију служио је свештеник у пензији протојереј-ставрофор Михајло Јовић, свештеник у пензији уз помоћ оца Љубе Пријовића, ректора богословије у Фочи, као и присуство великог броја вјерника из Пилице, Локања, Крћине, као и из Богутова Села и Пељава.

Након најсветијег дијела славља, Литургије и причешћа, обављено је даривање Часног Крста, литија и икона, те опход око храма и резања славског колача са кумом славе г. Милинком Којићем из Бара.

Кумства за следећу годину прихватио се г. Горан Л. Перић из Бара.

После молитвеног дјела уприличена је славска трпеза за све госте ( свештенство и вјернике) - дар кума Милинка и Црквене општине у Пилици.

Благодаримо Господу на оваком радосном дану и цијенећи љубав свих оних који су увеличали ово наше славље својим присуством, молитвом и весељем на све призивамо Божији благослов, уз жељу да се поново састанемо.

свештеник Дарко Б. Перић