Позајмно одјељење библиотеке Епархије зворничко-тузланске

Уз благослов Његовог преосвештенства Епископа зворничко–тузланског г. Фотија у Бијељини је отворено позајмно одјељење Епархијске библиотеке. Библиотека Епархије зворничко-тузланске води бригу о највреднијим и најзначајнијим књигама које су у њеном власништву, а библиотечку грађу чини више од 23.000 монографских и 4.000 серијских публикација.

Фонд од око скоро 30.000 наслова, од којих је и 6 рукописа и нека од најстаријих штампаних дјела штампана још у штампарији Црнојевића чине библиотеку Епархије зворничко-тузланске. Иако је до сада углавном функционисала по принципу читаонице, од сада је скоро 3.000 наслова могуће и изнајмити.

То су углавном дјела из области теологије, али и дјела савремених домаћих и страних аутора, рекао је библиотекар Немања Ерак.

Бројни корисници ове библиотеке који су до сада за неке књиге морали углавном и боравити у просторијама читаонице, задовољни су отварањем библиотеке у овом смјеру.

Младен Цимеша, студент теологије и психологије каже да по броју наслова и по насловима ова библиотека не заостаје за сличним установама у Фочи и Београду.

Године 2010. изграђен је инвентар библиотеке, а са пописом грађе 2013. израђен је и електронски каталог, а 2016. године библиотека је и званично отворена.

Библиотека смјештена у сједишту епархије у Улици Петријарха Павла отворена је сваким радним даном од 8:30-15:30, а чланарина је бесплатна.

БН телевизија