Бадње вече и Божићна Литургија у Лопарама

Радосни празник рођења Господа нашег Исуса Христа почео је празничном вечерњом службом у 18 часова у храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама.

Након налагања бадњака у порти храма у Лопарама, служена је вечерња служба у храму Преподобне Петке Параскеве у Миросавцима.

Свечана прослава рођења Христовог настављена је служењем Свете Литургије у 05 часова у Лопарама. Евхаристијским сабрањем началствовао је старјешина храма протојереј ставрофор Стево Јовић уз саслужење ђакона Николе Чекетића.
Посланицу, за празник Рођења Христова, Архиепископа Пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског господина Иринеја и свих архијереја Српске Православне Цркве, упућену свештенству, монаштву и свима синовима и кћерима наше Свете Цркве, прочитао је Никола Чекетић, ђакон при храму у Лопарама. Велики број вјернога народа који се постом и молитвом припремао за овај сверадосни празник, приступио је Светим Тајнама Христовим.

Светосавска омладинска заједница при парохији у Лопарама, подјелила је пакете помоћи најугроженијим парохијанима како би са нама заједно радосно дочекали празник рођења Христово.