Манастир Карно прославио храмовну славу

И ове године под Свети Омофор Мајке Божије сабрао се вјерни народ са свих страна Православља, тражећи сигурну утјеху, помоћ и заштиту за све оне који Пресвету поштују и славе.

Празнична радост у срцу и осмијеси на лицу видјели су се већ у навечерје славе Покрова Пресвете Богородице.

Ујутро је било величанстено гледати толики број људи, жена и дјеце како испуњавају манастирску порту, поклањају се у храму и цјеливају Лик Пресвете Богородице, молећи се са уздасима за своје најмилије.

Тек у Литији након свете Литургије могло се видјети колико народа Божијег се сабрало тог дана.

Испред храма је пресечен славски колач, свештеници дали отпуст народу, а домаћини овогодишње прославе Златан, Новка и Слађан Радић позвали народ за трпезу љубави, све у славу Божију и Покрова Богородичина.

Најљепши утисак овогодишње славе Покрова Пресвете богородице је велики број дјеце, што нам даје наду и вјеру у будућност српства.

Извор: Манастир Карно
Фото: Деспотовина