Храмовна слава у Модричи

Свечано и достојанствено, у присуству великог броја вјерника како то и доличи празнику Велике Госпојине, прослављена је слава храма Успења Пресвете Богородице у Модричи.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Перо Танацковић уз саслужење своје сабраће јереја Синише Лазића и Горана Пањкова а у присуству сабрата протонамјесника Стаменка Станковића, умировљеног пароха модричког проте Богдана Тодића и пароха франкфуртског јереја Милорада Марјановића поријеклом из нашег града.

По завршетку Свете Литургије на којој се можемо слободно рећи, сав сабрани народ причестио, приступило се избору кума за наредну годину, након чега је услиједио трократни опход око светог храма.

Освећење и резање славског колача обавио је парох скугрићки, протојереј-ставрофор Војко Стевановић, који је са кумом славе Љубицом Ристић из Модриче преломио славски колач.

И на крају, можемо рећи како нас веома радује чињеница да је и ове године порта модричког храма била препуна, како дјеце тако и одраслих.

Јереј Горан Пањков