Дервента: Велика Госпојина слава храма и града (ВИДЕО)

На Прaзник Успења Пресвете Богородице, 28. августа 2018. године, свечано је прослављена слава храма у Дервенти, као и слава града Дервента. Празновање крсне славе отпочело je служењем вечерњег богослужења са петохљебницом, које је служио протонамјесник Илија Јовић.

На сам дан празника служена је Света Литургија којом је началствовао архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, а саслуживали су: свештеник у пензији протојереј-ставрофор Драган Каиновић, протојереј-ставрофор Далибор Ђекић, протојереј Зоран Станић, протонамјесник Синиша Максимовић, јереј Љубиша Новић и ђакон Перица Станојевић.

Свету Литургију својим појањем уљепшао је и хор ''Србадија'' из Бијељине.

Након Литургије, протонамјесник Илија Јовић, честитао је свим присутним вјерницима крсну славу храма, уз благоугодну бесједу о животу Пресвете Богородице.

У наставку услиједила је свечана Литија кроз град у склопу које је обављен парастос свим пострадалим Србима у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

Кумови крсне славе били су Велибор и Раденка Билић из Дервенте.

У 12.00 часова одржана је свечана сједница Скупштине Оштине Дервента на којој су додијељена и уручена бројна одликовања и признања заслужним личностима. По завршеној сједници обављено је освећење славског колача и жита а поводом крсне славе града Дервента.

протонамјесник Илија Јовић

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ДЕРВЕНТА