Дочек моштију кнеза Лазара у Блатници

Успомена  на Светог кнеза Лазара и косовске мученике свечано је прослављена у парохији блатничкој.

Прослава је почела уочи Видовдана, свечаним дочеком дијела моштију Светог великомученика кнеза Лазара косовског, које је благословом преосвећеног Епископа зворничко – тузланског Господина Фотија донио јеромонах Серафим, сабрат манастира Светог Николаја мирликијског чудотворца са Озрена, гдје дио моштију иначе и пребива.

Овим благословом, парохија блатничка и њени парохијани као и вјерници околних парохија, имали су прилику да се већ трећу годину заредом поклоне моштима Светог кнеза Лазара и уједно помоле светитељу за његово покровитељство пред престолом Божијим.

Након дочека и уношења моштију у храм, молитвена радост настављена је вечерњим богослужењем, коју су служили архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, протојереј-ставрофор Мирослав Живковић и протојереј-стaврофор Јован Михајловић.

Моштима се поклонио велики број вјерника као и представници јавног, друштвеног, те политичког и културног живота општине Теслић.

На сам дан празника, свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Ђорђо Јокић, протонамјесник Недељко Горановић и јереј Ненад Јеремић.

Након Свете Литургије обављен је трократни опход око храма, парастос свим Србима пострадалим од Косова до данашњег дана, као и ломљење славског колача.

Кум овогодишње прославе био је Владимир Панић поријеклом из Језера, а кумство за следећу годину преузео је Љубиша Симић из Блатнице.

Након изласка из храма, услиједио је пригодни културно умјетнички програм као и заједничка трпеза љубави.

ВИДОВДАН МОШТИ БЛАТНИЦА