(ВИДЕО ПРИЛОГ) СЛАВА ХРАМА И ОПШТИНЕ ОСМАЦИ

У спомен важног и знаменитог догађаја, силаска Светог Духа на апостоле и у част Свете Тројице, Бога у три лица, храм у Осмацима и вјерни народ овога краја у недјељу су прославили своју славу.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Сретен Митровић, свештеник у пензији, надлежни парох протонамјесник Мићо Бабић и ђакон Стефан Клисарић, ђакон при храму Светог пророка Илије у Теслићу.

Свечану литију до општине Осмаци уз вјерни народ и све сабране предводили су наведени свештеници уз саслужење протојереја-ставрофора Драгише Томића, пароха челопечког и јереја Паје Тришића, пароха цапардског.

Испред општине Осмаци пререзан је славски колач са начелником општине Раданом Сарићем, кумовима, одборницима скупштине Осмаци и запосленима.

Потом је уследио парастос погинулим борцима и невино страдалим жртвама код централног спомен обележја.

Славске дарове у част данашњег празника и славе храма принели су кумови: Давор, Тања, Давид и Павле Калајџић.

Кумство за следећу годину преузелу су Миладин Поповић и Слободан Лазић.

Зато сада сви у глас певамо Ти: Спаси нас
Тројице Свесилна, љубави обилна!

Видео: Радан и Миљан Илић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ОСМАЦИ НАЧЕЛНИК РАДАН САВИЋ