БРЧКО - СЛАВА ХРАМА АПОСТОЛА МАРКА НА ГРОБЉУ „ШУМАРИ”

Благодарећи Господу,  у понедјељак 08.05.2023. године, прослављена је слава капеле светога Апостола и Јеванђелисте Марка, на гробљу „Шумари“ у Брчком.

Свету Литургију служио је старијешина храма, протојереј-ставрофор Александар Рељић који је након Литургије, са овогодишњом кумом Јокић Зорицом и вјерним народом, преломио славски хљеб и благословио славско жито.

Прота Александар обратио се вјерницима пригодном бесједом, истакавши нарочито чињеницу да је овај храм, у току протекле и почетком текуће године, комплетно живописан те да је урађен нови под и да је купљен нови инвентар храма.

Овом приликом, он се захвалио свим заслужним приложницима ове светиње. Прота је посебно истакао велику заслугу нашег вјерног народа из Брчког који је својим прилозима учинио да овај храм данас буде тако лијеп и достојанствен.

Истакао је, такође, значајну улогу Црквеног одбора који је тек основан а пред којим се налазе озбиљни изазови, довршетка обнове овог светог храма, уређења и проширења гробља „Шумари“, те изградња храма у насељу Илићка.

Нарочито се захвалио представницима власти Брчко дистрикта, који су присуствовали Светој Литургији, на њиховом несебичном залагању и помоћи, како око обнове овог светог храма, тако и око труда за проширење православног гробља „Шумари“, што је за српски народ у Брчком веома важно.

СВЕТИ АПОСТОЛ МАРКО ХРАМОВНА СЛАВА ГРОБЉЕ БРЧКО