ПАТКОВАЧА - СЛАВА ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ

На дан када наша света Црква прославља Томину недељу у парохији патковачкој прослављена је слава храма Васкрсења Христовог.

У присуству великог броја вјерника свету Литургију служили су протојереј Милијан Станкић, јереј Синиша Пајкановић, протојереј-ставрофор Јеремија Лазић умировљени свештеник и ђакон Светислав Пејчић.

Након Литургије обављен је опход око храма са Часним Крстом, литијама и иконама и пререзан славски колач.

Кум овогодишње славе је Ћорђо Ковачић који је по трећи пут кумовао овом светом храму, а кумство за следећу годину преузео је Миодраг Којић.

Надлежни парох протонамјесник Сретен Мићић, поводом храмовне славе уручио је пригодне поклоне заслужним приложницима, и захвалио се свима који помажу изградњу храма Васкрсења Господњег у Патковачи.

Послије Литургије сви су прешли за трпезу љубави коју је припремио кум славе, заједно са Црквеним одбором, за све присутне.

ТОМИНА НЕДЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ПАТКОВАЧА