Храм у Теслићу прославио крсну славу (ВИДЕО)

Узвиси се више небеса, Боже,
и по свој земљи нека буде слава твоја! (Пс. 108,5)

Дана 27. маја  т.г. храм Пресвете Тројице у Теслићу свечано је прославио своју крсну славу –  Силазак Светог Духа на апостоле.

Овај велики празник који се сматра рођенданом Цркве окупио је мноштво вјерника парохија теслићких.

У навечерје празника служено је велико вечерње, а на сам дан празника  Света Литургија коју су, поред свештеног братства храма, служили пензионисани свештеници протојереји-ставрофори Саво Кнежевић и Боривоје Шањић.

Послије Свете Литургије служен је Призив Светом Духу, а након тога формирана је, сада већ традиционална, Духовска Литија улицама града Теслића.

Учешћа у Литији, поред представника привредног, културног и друштвеног живота Теслића, узели су и војници  ОС БиХ из реда српског народа.

Након Литије освјештан је и преломљен славски колач са овогодишњим кумом господином Чедом Симићем.

Кумство и благослов за идућу годину преузео је господин Саво Савић са својом породицом.

Молимо се Сведржитељу да нам подари дарове  небеских и земаљких благослова  да имамо изобиље љубави силом Духа Светога (Рим. 15,13).

Пресједник СОЗ – а при парохијама теслићким
Александар Митровић , дипл. теолог