ПРАЗНИК РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У МОДРИЧИ

Празник Христовог Рођење - Божић, који се у нашем народу прославља као најрадоснији и празник препун лијепих обичаја, свечано је прослављен у модричком храму Успења Пресвете Богородице.

На Бадњи дан у 18.00 часова, уз присуство великог броја вјерног народа, служена је вечерња служба са традиционалним налагањем бадњака. Након молитве, присутни су се узвеселили уз пригодну музику и чашу прокуханог вина, који су незабилазни дио Бадње вечери а најмлађи су обрадовани пакетићима и пијукањем у слами.

У овој празничној ноћи модричко свештенство није заборавило оне који нису са својим породицама - медицински радници хитне помоћи, ватрогасци и полицајци. Старјешина храма Успења Пресвете Богородице у Модричи протојереј Бранко Цвјетковић, протојереј Стаменко Станковић и ђакон Александар Стевановић, посјетили су ове три дежурне службе и уручили им пригодне дарове за празничну трпезу.

Празничну Литургију са почетком у 5.00 сати служио је протојереј Бранко Цвјетковића са ђаконом Александром Стевановићем. Више стотина вјерника, међу њима много младих и дјеце, учестовало је на Литургијском слављу овог великог Празника, а што је најважније, већина се сјединила са Христом примивши Тијело и Крв Његову.

Нека је свима на спасење и на радост!

ХРИСТОС СЕ РОДИ!
ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!