СВЕТИ НЕКТАРИЈЕ ПРОСЛАВЉЕН У МАНАСТИРУ У ДРАГАЉЕВЦУ

Празник светог Нектарија Егинског сабрао је под сводове манастира у Драгаљевцу свештенство, монаштво, парохијане и поклонике ове свете обитељи, поводом славе манастирске капеле.

Светом Литургијом начаствовао је архијерејски намјесник угљевичко-јањски протојереј Александар Тешић. Саслуживали су свештенослужитељи: протојереј-ставрофор Лазо Стјепановић, јереј Срђан Васиљевић, јереј Зоран Радуловић, јереј Бојан Крстановић и ђакон Младен Јовић.

Отац Александар је бесједио на тему прочитаног зачала из Јеванђеља подсјетивши сабрани народ на многе духовне звијезде небеског сазвјежђа међу којима је и Ссвети Нектарије чији спомен прослављамо.

Кум славе био је млађани Василије Нешковић који је са својих шеснаест година свим својим вршњацима примјер како се љуби светиња Божија и како се служи тој светињи. Василије је у својој здравици позвао све присутне да им примјер исправног живота и трпљена буде свети Нектарије.

Литургијско славље настављено је трпезом љубави у манастирској гостопримници гдје су се могле чути пригодне бесједе отаца и богоугодно пјевање сабраног народа.

Игуманија ове свете обитељи, високопреподобна мати Теодора, поздравила је све присутне у име манастирског сестринства које се, Богу хвала, умножава. Мати Теодора је позвала вјерни народ да увијек и у свему утјеху и помоћ траже у Цркви Божијој:

„Данас нас благодат Духа Светога сабра и сви узевши крст свој говоримо Благословен који долази у Име Господње. Ово су ријечи молитве коју смо пјевили док смо ломили славски колач али ово је и сва суштина нашег живота; сав смисао нашег доласка у ову светињу. Благодат нас сабира. Сви ми носимо свој крст, тј. свако своја страдања, своје муке, своје проблеме, своје борбе... и узимајући храбро те крстове, носећи их вјером, ми прослављамо Онога Који је на висинама. Зато драга браћо и сестре, отворите своја срца да осјетите позив Божији, понесите свој крст и долазите у ову свету обитељ да заједно славимо Бога и његове угодике” истакла је мати Теодора и додала да ''на молитви свијет почива и зато нам молитва мора бити важнија од свега.''

Вјерни народ је захвалио својој игуманији на гостопримству, љубави, труду и свим добрима који поклоници ове светиње добијају када дођу у њу.

СВЕТИ НЕКТАРИЈЕ ЕГИНСКИ ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ