ТЕСЛИЋ: ПРОСЛАВЉЕНИ СВ. КРАЉЕВИ ДРАГУТИН И МИЛУТИН

Фото: Далибор Ковачевић
На дан празновања светих српских краљева Драгутина и Милутина, теслићки храм Пресвете Тројице је свечано и са радошћу прославио ове велике ктиторе и светитеље у нашем роду.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у вечерњим часовима су из Манастира Озрен дочекане мошти преподобног Теоктиста – светог краља Драгутина, поред којих се, уз одежду светог краља Милутина, служио молебан свим српским светитељима.

Молебном је началствовао игуман Манастира Озрен, архимандрит Гаврило (Стевановић) уз саслужење свештенства теслићког намјесништва.

Подсјећамо да је одежда светог краља Милутина у теслићки храм Пресвете Тројице донесена ове године. Мошти светог српског краља почивају у Храму свете Недеље, у бугарској престоници Софији. Одежде које су красиле његове мошти током годину дана, традиционално се поклањају једном храму или манастиру у суседној братској Србији, ове године поклоњене су Храму Свете Тројице у Теслићу гдје су стигле љубављу и искреним даривањем Tеслићана, господe Ђорђа Гајића и Радислава Ђурића. Овим свједочењем вјере, наш народ ће се упознати са својим наслијеђем које се чува и преноси свима који Бога искрено љубе.

Славећи Господа који се прославља у светима својим и стојећи смјерно пред светињама принесеним на олтар Истине, сви заједно пјевамо и кличемо: Радујте се, сви свети угодници Божји, молитвеници српскога рода!

ђакон Александар Митровић

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН БУГАРСКА ЦРКВА СОФИЈА ТЕСЛИЋ СВЕТИ КРАЉ ДРАГУТИН МАНАСТИР ОЗРЕН МОШТИ