СВ. КРАЉ МИЛУТИН - ПРЕСЛАВА храма у Д. БРЕЗИКУ

У суботу 12.11.2022. године, у Храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику служена је света Литургија поводом празника светог краља Милутина којег овај храм прославља као своју преславу.

Свету Литургију служио је велики број свештеника и ђакона Епархије зворничко-тузланске.

Прије опхода услиједио је избор кума за наредну годину, а ту част понио је Мирко Трифковић из Грчице са својом породицом.

Приликом трократног опхода вијерни народ је носио одежде светог краља Милутина које се налазе у храму од 2017. године.

Присутнима се обратио старјешина храма протојереј-ставрофор Вујадин Станишић захваливши се свима што су дошли да заједно узмемо молитвено учешће у прослави овог великог дана. Отац Вујадин се такође захвалио свима који су до сада помагали изградљу и подизање овог храма и подсетио нас још једном на велика дјела која је и сам свети краљ чинио.

Након молитвеног дијела сви присутни окријепили су се са трпезе љубави коју је за ову прилику припремила овогодишња кума Душанка Никић из Поточара и Црквена општина Доњи Брезик.

ђакон Борис Симикић

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ХРАМОВНА СЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК