ИЗЛОЖБОМ ИКОНА У ДУБОРЕЗУ ОТВОРЕНИ ''ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА У ТЕСЛИЋУ'' (ВИДЕО)

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у Теслићу се у октобру и  новембру мјесецу одржавају духовно–културне свечаности под називом „Дани краља Драгутина у Теслићу.“

У организацији ових догађаја учешће су узели:  Мисијски фонд Епархије зворничко – тузланске и парохије теслићке, Светосавска омладинска заједница, СПКД „Просвјете“ Теслић, Културни центар – Теслић, Туристичка организација и Народна библиотека „Данило Киш“ из Теслића.

Заједничким трудом и припремом у организацији ове манифестације, сви заједно имају за циљ да вјеродостојно прикажу историјски лик Драгутина Немањића и његов значај за народ Усоре и Соли. Такође, циљ је да његовим молитвеним подвигом освједоченим јеванђелским покајањем, прикажемо да се светост и мјера раста  пуноће Христове (Еф 4,13) достижу љубављу и врлинама.

Манифестација је отворена  26. октобра, у навечерје празника Свете Петке, изложбом икона у дуборезу аутора Рада Пижурице из Никшића, а у организацији Управе храма Пресвете Тројице и ЈУ „Културног Центра Теслић“. Љепота ових икона открива се у љубави и труду, јер је свака од њих ручни рад у дуборезу. Веома су цијењене и вриједне, а једна од њих је своје мјесто нашла у манастиру Хиландар.

Идући у сусрет овим догађајима, искрено се радујемо свједочанству вјере и иднетитета свакога од нас, које откривамо и износимо из наше ризнице као највредније благо.

ђакон Александар Митровић

КУЛТУРА ИЗЛОЖБА ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ