ЗВОРНИК: КУПЉЕНА КУЋА ЗА ПОТРЕБЕ ПРОШИРЕЊА ЦРКВЕНЕ ПОРТЕ

Благословом и залагањем Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, Црквена општина Зворник Стари Град, купила је кућу уз црквену порту потребну за проширење црквеног дворишта.

Континуирано смо реновирали све потребно на светом храму и захваљујући добрим парохијанима, привредницима, људима добре воље, ктиторима, Градској управи и Републичким властима, успјели смо уз помоћ Божију да ријешимо доста потребних радова.

Када смо генерално уредили црквену порту Господ је пред нас ставио ново богоугодно дјело, да купимо кућу и помоћни објекат за потребе проширења порте наше светиње. Радост смо осјетили због одлуке комшија да послије много година услише глас наше молбе и одлуче да нам продају своју кућу али исто тако смо имали велику бригу како да скупимо потребни новчани износ.

Захваљујући Српском члану Предсједништва БиХ г. Милораду Додику и Влади Републике Српске добили смо новац за куповину куће и чак још новца за даље планирано уређење наше светиње. Овим путем им се много захваљујемо у име наше светиње и  вијерног народа који дијели са нама ову духовну радост!

Слава Господу на свему !

ЗВОРНИК ОБНОВА