КРСНА СЛАВА КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА У ДОБОЈУ

Коло српских сестара у Добоју свечано је 21. септембра 2022. године прославило своју крсну славу - Рођење Пресвете Богородице, Малу Госпојину.

Након Свете Литургије, чланице Кола су на челу са духовником овог добротворног друштва протојерејем-ставрофором Мирком Николићем и предсједницом Удружења  Љиљаном Мишић приредиле свечану славску трпезу у светосавској сали храма Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Протојереј-ставрофорДрагиша Симић, по освећењу славског колача и кољива, је честитао крсну славу свим чланицама, са жељом да наставе чинити богоугодна дјела, помажући свима којима је потребна помоћ, под окриљем Пресвете Богородице, заштитнице овог удружења.

Као друштво које делује под патронатом Цркве и које егзистира при Цркви, највеће активности су  брига о старим, болесним и непокретним, изнемоглим особама о којима нема ко да брине, које су без икаквог примања; брига о деци из вишечланих породица које су без примања, као и о деци без једног или оба родитеља. Помоћ се огледа у виду поделе интервентних пакета хране и хигијене, одеће и обуће.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА КРСНА СЛАВА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ДОБОЈ