СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У ГЛАВИЧИЦАМА

На дан када Православна Црква прославља празник Рођења Пресвете Богородице - Малу Госпојину, своју храмовну славу обиљежила је и црквена општина у Главичицама.

Евхаристијским сабрањем началствовао је архимандрит Гаврило Стевановић, игуман манастира Озрен, а саслуживали су протојереј-ставрофор Гавро Гајић, протојереј Раде Танацковић, протонамјесник Ненад Савић, протонамјесник Митар Млађеновић, те ђакон Младен Јовић.

Светој Литургији молитвено су присуствовали господин др Љубиша Петровић, градоначелник општине Бијељина, гђа Др Данијела Ђукин, директорица Дома здравља Бијељина, представница општинске управе Угљевик гђица Ружица Петричевић, те велики број вјерног народа.

Након Свете Литургије одржана је Литија те пререзан славски колач. Кум овогодишње славе био је господин Миладин Ђокић из Бјелошевца, а кумство за наредну годину преузео је господин Зоран Стојановић из Рухотине.

Празнично славље увеличала су дјечица која су припремила фолклорне игре, те нас на тај начин подсјетили колико је важно чувати традицију.

У порти храма је припремљен славски ручак за све госте и вјерни народ.

Нека би нам Пресвета Владичица била свима заступница пред престолом Цара Славе!

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГЛАВИЧИЦЕ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ