СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У ЗВОРНИКУ

Славска радост Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зворнику започета је празничном вечерњом службом са петохљебницом.

На дан празника литургијским сабрањем је началствовао протојереј-ставрофор Видоје Лукић, старјешина храма и архијерејски намјесник зворнички, уз саслужење: протојереја-ставрофора Славенка Томића; протојереја-ставрофора Драгише Томића; протојереја Јована Ивановића; протонамјесника Синише Максимовића; протојереја Јована Максимовића и ђакона Јована Ашћерића.

Благољепију славског сабрања допринио је умилни славопој хора ''Свети краљ Владислав'' из Дворова.

Благословом началствујућег проте Видоја, свештеник Јован је произнио празничну бесједу у славу и част Пресвете Богородице.

Светим Тајанама Тијела и Крви Христове причестио се велики дио сабрања, уз чежњу да сви једномислено пијемо из чаше Вјечнога Живота.

Након Свете Литургије прото Видоје наговијестио је предстојећи догађај великог освећења Саборног храма, а такође и јубилеј 200 година Старог храма у Зворнику, који ће бити заједнички обиљежени сљедеће године.

Слави Саборног храма кумовао је Борис Ђерић из Зворника са породицом. Славску част за сљедећу годину преузео је Горан и Милијана Марковић из Зворника у име своје четворо дјеце.

Након свечаног чина резања колача и освећења славских дарова прото Видоје позвао је сав благочестиви народ на трпезу љубави у крипти храма.

Слава Богу на великом дару славске радости и небеском покровитељству Пресвете Богородице!

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ЗВОРНИК